Pucio do tulenia

To, jak ważne jest czytanie w życiu chyba każdej osoby, niech świadczy fakt, jak wiele książki dają. Jest to nie tylko okazja do ciekawego przeżycia przygód, dostarczenia emocji, wiedzy, ciekawostek. Książki przede wszystkim wzbogacają świadomość i pozwalają na szersze spojrzenie na świat. Szczególnie młodzi czytelnicy czy dzieciaki, które jeszcze czytać nie potrafią, a robią to za nich rodzice, powinny mieć możliwość odkrywania tej ciekawej, a przede wszystkim pouczającej formy spędzania czasu wolnego. Istnieją też książki, które czytają się wręcz same. Taka jest cała seria autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, która skierowana jest do najmłodszych odbiorców. Tłem są przygody małego bohatera o przeuroczym imieniu Pucio, który, tak jak jego odbiorcy, jest po prostu mały, ale ciekawym świata, odkrywcą. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wciąż rosnącej popularności książek, stworzono wartościową zabawkę, która pozwoli na głębsze poznawanie ulubionego bohatera. Pucio do tulenia to maskotka, z którą dzieciaki zwiążą się na długie chwile i która pozwoli im być bliżej swojej ulubionej postaci.

Co wpływa na popularność książeczek Marty Galewskiej-Kustry?

Popularność książeczek wynika z tego, że bohaterem jest postać, z którą utożsamiają się wszystkie dzieciaki. To w końcu ich rówieśnik – ciekawy świata mały odkrywca, który, tak jako one, próbuje odkrywać i rozumieć otaczające go środowisko, przedmioty, relacje. Dodatkowo, książki to okazja do lepszego poznania świata i nauki nie tylko wspomnianych trwałych elementów społecznych, ale również, a może przede wszystkim, buduje w dziecku poczucie własnej wartości i pozwala na rozwój:

  • emocjonalna,
  • umysłowy,
  • fizyczny.

Nie ma jednej formy, w jakie należy przedstawiać bohatera małym czytelnikom. Dba o to autorka, za pomocą różnych mechanizmów. Jednym z nich jest gadżet, który można zaoferować małym czytelnikom. To postać ich ulubionego bohatera, fizyczna i namacalna, co jeszcze bardzie wpłynie na więzi, jakie już łączą dzieciaki z ich ulubionym bohaterem.

Jak wygląda maskotka?

Maskotka to nie tylko zwykła zabawka, która za chwilę może się znudzić. To przede wszystkim prawdziwy przyjaciel, towarzysz, z którym można spędzać wolny czas, czytać książki, kłaść się spać czy wyruszać w podróż. Przepięknie zapakowana, jeszcze lepiej wykonana, z najlepszych materiałów, w bardzo estetyczny i trwały sposób, który przyciąga wzrok. Pucio do tulenia to doskonały sposób na niespodziankę i połączenie lektury z zabawą.

Zdjęcie utworzone przez stockking - pl.freepik.com